Ájurvéda = věda o dlouhém životě

Ájurvéda je všeobecně považována za nejstarší propracovaný systém péče o zdraví. Je to léčebný systém starý 5000 let, pocházející z Indie, který uznává i WHO (Světová zdravotnická organizace). Systém je založený na pochopení a následném respektování přírodních zákonů a jeho projevů v našem životě. Léčí vždy celé tělo, duši i mysl, přičemž klade velký důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví za pomoci vyvážené a pestré stravy, pozitivního myšlení a zdravého životního stylu. Dochází k naprosté harmonizaci organismu, uvolnění bolesti, únavy a stresu, zlepšení krevního oběhu, posílení imunitního systému a celkovému stavu uvolnění. Ukazuje tělu cestu k využití vlastních sil pro samoregeneraci organismu.

Ájurvéda je přírodní medicína, která přirozenou cestou vyloučí z těla neduhy, které si člověk působí nesprávnou životosprávou a špatným životním stylem. Chápe člověka jako harmonickou souhru těla, mysli, chování a prostředí, které jej obklopuje. Dokáže odhalit nesoulad v harmonii a svými terapeutickými metodami jej znovu nastolit. Je to nauka o zdraví, kráse, spokojenosti a souladu ducha s tělem.

 

AJURVÉDSKÁ CELOTĚLOVÁ MASÁŽ ABHYANGA

je jemná, velice příjemná a hluboce relaxační masáž s ozdravným účinkem. Provádí se teplými, za studena lisovanými ájurvédskými oleji, vybraných individuálně dle potřeb a zdravotního stavu klienta. Oleje mají čistící a vyživující účinky na pokožku, ale i na tkáně a klouby. Teplý olej zcela dokonale proniká hluboko do pokožky a uvolňuje napětí, svaly i šlachy. Tím se zlepšuje funkčnost a pružnost celého pohybového aparátu a lymfatického systému.

ABHYANGA spustí samočisticí proces, odplaví usazené škodlivé látky nejen z bolavých kloubů, ale z celého těla. Zvyšuje obranyschopnost a posiluje imunitu, vyrovnává krevní tlak. Působí velmi příznivě také na kůži - odstraňuje odumřelé buňky, kůže má pak svěží a mladistvý vzhled, zvláčňuje pokožku, dodává jí potřebné živiny a tím zabraňuje předčasnému stárnutí.

ABHYANGA odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů. Navozuje pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky harmonizuje organismus. Pomáhá odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, stres, napětí, zbavuje úzkostí, deprese, zažívacích  potíží.

Účinky ajurvédské masáže :

Pravidelnou masáží se uvolňují nervy, ztuhlé svalstvo a zpružní se celé tělo. Zlepšuje se spánek, posiluje se zrak a svalstvo. Urychluje vyloučení odpadních látek a navozuje rovnováhu na fyzické i duševní úrovni. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví a klidu. Tato masáž má mnoho příznivých účinků na celé tělo, ale i na duši. Velmi důležité je olej následně nechat vstřebat do těla, čímž se plně projeví jeho ozdravné účinky (viz níže).

Kontraindikace:

- infekční onemocnění

- nádorové onemocnění

 

S čím je třeba počítat, když jdete na ajurvédskou masáž?

Masáž ABHYANGA se provádí kvalitním teplým olejem na nahé tělo, máte jen kalhotky nebo slipy. Proto doporučuji, abyste si na masáž vzali staré spodní prádlo i vrchní oblečení /klidně tepláky/, na kterém Vám nezáleží, protože ne vždy se Vám všechen olej vstřebá do kůže, hlavně ne tehdy a tam, kde máte problém. Za chladnějšího počasí je vhodný i šátek nebo bavlněná čepice, aby Vám neprochladla hlava, protože součástí masáže je i vlasová část.

Je dobré si rozvrhnout čas nejen na samotnou masáž, ale také na následnou relaxaci po ní. Protože ájurvédská masáž má být ozdravná a také hluboce relaxační, její výsledný efekt podpoříte právě odpočinkem, relaxací a samozřejmě i tím, že se vyhnete stresovým či fyzicky náročným aktivitám po masáži.

Po masáži doporučuji klidový režim, odpočinek s dostatkem tekutin.

Podobně jako u jiných typů masáží se Vás terapeutka bude ptát na zdravotní stav, problémy, bolesti v různých částech těla, prodělané operace, aj., aby dle toho zvolila vhodný olej a mohla věnovat místu větší pozornost nebo aby dané místo zcela vynechala. 

 

 

(platnost od 31.1.2023)

     
Masáže samostatně neposkytuji - jsou doplňkem součásti péče o klientku, která u mne využívá kosmetickou péči, redukční, kondiční nebo jiný program šitý na míru dle jejích potřeb   -
Ájurvédská celotělová masáž Abhyanga  60 +15min. 1.100,-
Ájurvédská celotělová masáž Abhyanga 90 +15 min. 1.400,-

Součástí masáže jsou i vhodné nápoje pro dané období a potřeby klientky.